Jdi na obsah Jdi na menu
 


Já, Roxana a Amy

6. 1. 2011

Vítejte na těchto stránkách!

Jen abych se krátce představila - jmenuji se Lucka Petirová a vlastním dvě fenky -

Kokršpanělku - Roxanu Marcato Line a Border Kolii-  Europe Bohemia Patrix - byla přejmenovaná na Amy. Když jsem byla ještě malá, tak jsem strašně chtěla psa.

Již tři psy jsme měly - a to Německého ovčáka Rexe a dva Středoasijské horské psy Arona a Andyho. Potom jsme si jeli pro Anglického kokršpaněla, byl to můj celoživotní zážitek,.. jednoho dne v roce 2005 jsme byli v O2 aréně, po konci představení, jsme si sedli před tu velkou halu a rozhodovali jsme se, zda-li pojedeme až za týden pro Anglického černého kokršpaněla nebo hned pro zlatého. Rozhodli jsme se tak, že pojedeme ihned v ten den pro zlatého.

Bylo to nádherné - přijeli jsme za těmi lidmi a najednou se na nás navalila velká smečka kokrů. Jeden byl trochu tmavší, druhý světlejší, třetí menší, čtvrtý větší, prostě to bylo neuvěřitelné. Nakonec jsme se rozhodli pro nádhernou zlatou fenečku Roxanu Marcato Line.

Roxanka dospívala......... já jsem ji neustále trénovala..na to že mně bylo teprve pět, tak z toho vycházel dobře vychovaný pejsánek! Babička vždycky koukala, co s tou Roxankou dělám.. - to jsem prostě byla já.. Roxu jsem vychovala úplně sama, opravdu úplně sama.. co mám říct - je to milionový pejsánek!

Když ubyly asi dva roky, tak jsem po internetu narazila na výraz "AGILITY".... hned mě to začlo zajímat... Co to je? Zvládla by to Roxy? Zkusila jsem to s ní, sice jsem udělala jenom dvě překážky a třeba nějakou lavinu, atd., ale byla to pro mě i pro Roxu i mně sranda!                      

V té době jsme přišli o jednoho psa -  Andy.

Roxinka se neustále zdokonovala, byla prostě lepší a lepší. Také přibývalo na jejím věku, ale pořád je ještě mladá, mlaďounká! V té době jsem také narazila na jedno moc super plemeno - Border kolii.. Byl to můj sen, si ji pořídit.

V roce 2010 jsme přišli o Rexe.

Mezi tím jsem se také věnovala koním, byla to moc velká zábava, jezdila jsem od roku 2008 do konce roku 2010. Na jeden den jsme si něco naplánovali, byl to moc super den! (říjen 2010)

 

Jeli jsme do Tábora na veterinu, kde jsme čekali na jednu moc sympatickou paní, která byla majitelkou chovatelské stanice Border kolií a v jejím autě na nás jedna čekala, jmenovala se Europe Bohemia Patrix. Tak a také jsme ji místo Europe přejmenovali na Amy..

Roxanka a Amy jsou opravdu super.. (včetně mých koní)..vždy zůstanou v mém srdci!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 34899
Měsíc: 454
Den: 6